UWAGA! INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW Z ROCZNIKA 2005

UWAGA!

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW Z ROCZNIKA 2005 STARAJĄCYCH SIĘ O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY BRANŻOWEJ I STOPNIA

Zgodnie z art.191 Kodeksu Pracy Zasady zatrudniania młodocianych § 2 zawarcie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego z osobą, która ukończyła ośmioletnią szkołę podstawową niemającą 15 lat, jest dopuszczalne w przypadku wyrażenia na to zgody przez przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego tej osoby oraz uzyskania pozytywnej opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Z w/w artykułu wynika, że uczniowie, którzy urodzili się w roku 2005 i planują ubiegać się o przyjęcie do szkoły branżowej I stopnia, poza zgodą rodziców, muszą mieć również opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Wrzesińska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna mieści się przy ulicy Leśnej 10.

Link nr 1

Link nr 2

Monika Trawińska-Kolecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *