Koło teatralne to zajęcia przeznaczone dla uczniów klas 4-8. Zespół nosi wdzięczną nazwę „Charakterki” i faktycznie składa się z osób o różnych cechach osobowości, temperamentach oraz zainteresowaniach. Nie przeszkadza to jednak w stworzeniu zgranej grupy, którą łączy przede wszystkim pasja i miłość do teatru.

Poprzez pracę w kole artystycznym młodzi aktorzy kształcą swoją wyobraźnię i wyzwalają w sobie twórczą aktywność. Teatr uczy myślenia i sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na świat i ludzi. Podczas wykonywania zadań aktorskich uczniowie współdziałają w grupie, dorastają do pełnienia określonych ról społecznych. Jednocześnie uczą się, że na scenie przestają funkcjonować jako jednostki, a stają się częścią organizmu, za którego funkcjonowanie biorą pełną odpowiedzialność. Zanim jednak młody aktor wyjdzie na scenę, uczy się dykcji, czyli pięknej wymowy. Powinien być świadomy tego, że za pomocą słów i gestów może wyrazić każdy stan emocjonalny, opisać krajobraz, opowiedzieć sytuację. Teatr szkolny pełni również rolę szermierza języka polskiego oraz polskiej kultury, zapewnia rozrywkę kulturalną, jest animatorem artystycznych poczynań, pobudzających do samokształcenia.

Uczniowie mogą liczyć na uśmiech, dobre słowo, życzliwość instruktora, a także wsparcie kolegów z zespołu. Wszyscy chętnie dzielą się spostrzeżeniami i pomysłami. W takiej atmosferze niełatwa praca nad przygotowaniem spektaklu zamienia się w ciekawą przygodę i zapewnia piękne wspomnienia na wiele lat.

W dniu 08.11.2019 r. uczniowie kółka teatralnego przygotowali wzruszającą część artystyczną, wzbogaconą pieśniami patriotycznymi. Swoim nienagannym wokalem wsparły nas także koleżanki z klasy 2 a. O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie z wieloma szkołami na całym świecie hymn narodowy. Takie dni jak dzisiejszy pokazują, że nie zapomnieliśmy o tym, co stało się ponad sto lat temu i zrobimy wszystko, aby dzieło polskich patriotów przetrwało.