Nowoczesne oszczędzanie

Od kilku lat w naszej szkole aktywnie działa Szkolna Kasa Oszczędności pod patronatem Banku PKO BP. Od początku funkcjonowania zadeklarowało swoją chęć przystąpienia do SKO już 50 uczniów i liczba ta wciąż rośnie. Każdy uczeń, w wieku od 5 do 13 lat, może założyć sobie konto w Banku PKO BP. Takie najprawdziwsze, dorosłe konto, jakie mają rodzice, a nawet lepsze, bo za jego prowadzenie nie jest pobierana żadna opłata, a zgromadzone oszczędności są oprocentowane 2,5% w skali roku(oprocentowanie zmienne)do kwoty 2500 zł i 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł. Super, prawda? Ale to nie koniec atrakcji. Do swojego konta można mieć wgląd przez internet i codziennie obserwować swoje oszczędności, a nawet gospodarować nimi, np. umieszczając w różnych skarbonkach. Świetna zabawa, praktyczna nauka i rosnące oszczędności! A więc co trzeba zrobić, aby mieć to super konto?
1. Zgłosić się do opiekuna SKO, którym jest pani Violetta Kasprowicz i wziąć od niej deklarację.
2. Wypełnić deklarację i dać ją do podpisania rodzicom.
3. Zdać deklarację u opiekuna i … czekać cierpliwie.
Deklaracja wędruje do banku PKO BP we Wrześni. Tam wprowadzana zostaje do systemu i zakładane jest konto. Następnie pracownik banku przygotowuje odpowiednie dokumenty i przekazuje opiekunowi SKO szkoły. Opiekun dostarcza dokumenty, książeczkę oraz kartę uczniowi. Uczeń wraz z rodzicem dokonuje pierwszego logowania do konta.
4. Teraz można już oszczędzać. Jeżeli wcześniej miałeś/aś zgromadzone jakieś pieniążki możesz je wpłacić na swoje konto w oddziale banku, przelać na swój rachunek z pomocą rodziców drogą elektroniczną lub przynieść do opiekuna SKO, który wpłaci na Twoje konto. Bank co tydzień dolicza odsetki. Ty codziennie obserwujesz jak Twój kapitał rośnie. Brzmi ciekawie, prawda?
5. Ponadto wpłat na Twoje konto mogą również dokonywać rodzice, babcia, ciocia, chrzestni i każdy, kto tylko zechce. Mogą to czynić przelewem internetowym lub bezpośrednio w banku.
6. Na początek tyle informacji wystarczy. Teraz zajrzyjcie na stronę SKO i zabawcie się z Kubą Pieniążkiem i Żyrafą Lokatką.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA SZKOLNEGO BLOGA SKO