Zajęcia rozwijające zainteresowania realizowane są w klasach 1 – 3 w oparciu o Program „Być jak Ignacy” Zostań bohaterem nauki – ogólnopolski program edukacyjny Fundacji PGNiG

Założeniem programu jest uświadomienie, w jaki sposób nasze codzienne życie zmienia się dzięki nauce, zachęcenie do rozwijania swoich talentów i postrzeganie nauki jako przygody. Treści zajęć pielęgnują pamięć o wynalazcach, którzy mogą być dla uczniów wzorem do naśladowania.
Podczas zajęć uczniowie nie tylko poznają polskich twórców i ich dzieła, ale również mają okazję przeprowadzać proste eksperymenty.
Zajęcia odbywają się w co drugi czwartek, w godzinach 12.50 – 14.25.
Prowadząca zajęcia: Monika Trawińska – Kolecka

Poznajemy Kazimierza Prószyńskiego! Ruchome obrazy w zeotropie z wykorzystaniem efektu stroboskopowego.

Czy wiecie, że balon napełniony wodą nie pęknie, nawet jeśli będzie miał fizyczny kontakt z płomieniem? No chyba, że przystawimy płomień do miejsca, w którym woda nie przylega do wewnętrznych ścianek balona… Wówczas… no cóż… uczniowie biorący udział w zajęciach rozwijających doświadczyli tego na własnej skórze 😉

Jedno z doświadczeń chemicznych przeprowadzonych podczas zajęć poświęconych polskiej noblistce Marii Skłodowskiej – Curie.
Balonowy eksperyment – doświadczenie pokazujące wydzielanie gazu pod wpływem reakcji chemicznej.

Zabawa dydaktyczno – praktyczna –
Piankowe cząsteczki. Zadaniem było stworzenie modelu podstawowych cząsteczek: tlenu, wody i dwutlenku węgla.